اولین دوره ی بازدیدهای آذر ماه به اتمام رسید

خیریه نسیم مهر حسین (ع)، کمک به خانواده های نیازمند، بازدید از خانواده های نیازمندان

واحد روابط عمومی مؤسسه خیریه نسیم مهر حسین (ع) خبر داد، در آستانه ورود به نهمین ماه سال، اولین دوره از بازدیدهای هفتگی با حضور خیّرین انجام شد. صبح امروز چهارشنبه دوم آذر ماه سال 1401 کارشناسان خیریه نسیم مهر حسین (ع) به همراه خیّرین راهی خانه های نیازمندان شدند. در این دوره از 8 خانواده تحت پوشش این خیریه، دیدار به عمل آمد و پس از بررسی وضعیت زندگی و سلامت خانوار، نیازهای آنان ثبت گردید.

در میان خانوارها وضعیت سلامت، وضعیت مسکن و شرایط زندگی کیفیت نامطلوبی داشت. معلولیت جسمی، ذهنی و حرکتی، سکته در خواب، بیماری پوستی، ورم محل عمل، نابینایی، قطع بودن پا، بیماری قلبی، اعتیاد، مشکلات اعصاب و روان، خودکشی و کما، خرابی دندان و … در کنار زندگی در زیرزمین تاریک و نمور، وجود حشرات موذی مثل موش و سوسک، نبود حمام، نبود سقفِ سرویس بهداشتی، استشمام بوی نامطبوع به دلیل شرایط غیربهداشتی، نبودِ یخچال و استفاده از کلمن بجای آن، استفاده از بخاری بدون لوله، شکستگی پنجره ها و پوشاندن بخش های شکسته با لباس، عدم توان پرداخت اجاره خانه و سرآمدن موعد اجاره، از جمله شرایطی اند که گریبان گیرِ خانواده ها بود. این خانواده ها در شرایط موجود با دست فروشی، جمع آوری ضایعات، کار خدماتی و یارانه زندگی خود را اداره می کنند.

نیاز این خانوارها از بسته های غذایی و لوازم منزل تا کمک هزینه درمان و زندگی را شامل می شود.

خیریه نسیم مهر حسین (ع) هر هفته طی یک یا دو بازدید بطور میانگین از 4 تا 16 خانواده تحقیق و بررسی به عمل می آورد. نتیجه این تحقیقات ثبت، اولویت بندی و نهایتاً تهیه و توزیع اقلام موردنیاز خانوارهاست.

—————  جدیدترین مطالب  —————

—————  آخرین پویش‌ها   —————

مطالب بیشتر

تمامی حقوق اين سايت برای خيریه نسیم مهر حسین (علیه‌السلام) محفوظ است.   © Copyright 2023 – 2024