آخرین دوره بازدیدهای هفتگی آبان ماه به پایان رسید

خیریه نسیم مهر حسین (ع)، بازدید از خانواده های نیازمند، کمک به خانواده های نیازمند، خیّرین

به گزارش روابط عمومی خیریه نسیم مهر حسین (ع) پنجمین دور از بازدیدهای هفتگی آبان ماه صبح امروز دوشنبه 30 آبان 1401 با حضور کارشناسان خیریه و چند تن از خیّرین صورت گرفت. در این دیدار چهار خانوار تحت پوشش میزبان بازدیدکنندگان شدند و به شرح وضعیت سلامت، زندگی و مسکن خود پرداختند. در پایان پس از بررسی دیده ها و گفته ها، نیازهای هر خانوار ثبت و برای پیگیری به مسئولین ذی ربط ارجاع شد.

خیریه نسیم مهر حسین (ع) برنامه بازدید هفتگی از خانواده های نیازمند را به تازگی در دستور کار خود قرار داده است. در این برنامه هر هفته طی یک یا دو دیدار از چهار تا شانزده خانوار بازدید به عمل می آید. پس از آن وضعیت و نیاز هر خانوار بررسی و نیازمندی های هر یک ثبت می شود. در آخرین مرحله نیازها اولویت بندی و پس از تهیه میان خانواده ها توزیع می شوند.

در این دوره از بازدیدها وضعیت سلامت خانوارها به شرح ذیل به ثبت رسید: اعتیاد، معلولیت، نابینایی، مشکلات کلیوی، شکستگی لگن، سکته، دیالیز، بیماری پافیلی، …

شرایط زندگی خانواده های تحت پوشش بدین شرح است: بی سوادی بدلیل بی پولی، ازدواج دختر خانواده در عوض بدهی، نبود حمام و استفاده از دستشویی برای استحمام، خانه ی نمور و وجود موش و سوسک، فروش جهیزیه برای هزینه درمان، چکه کردن سقف، نیاز به 18 میلیون ماهیانه برای هزینه درمان، ناتوانی در نگهداری بیمار، …

در بازدید از این خانوارها راههای کسب درآمد از این قرار گزارش شد: جمع آوری ضایعات، یارانه، کمک فرزند، …

نیازمندی های این دوره شامل لوازم منزل، بسته غذایی، دندان مصنوعی، کمک هزینه درمان، پرداخت اجاره، سیسمونی، لباس گرم، هزینه زایمان، پوشینه، شیرخشک و پرداخت رهن می شود.

—————  جدیدترین مطالب  —————

—————  آخرین پویش‌ها   —————

مطالب بیشتر

تمامی حقوق اين سايت برای خيریه نسیم مهر حسین (علیه‌السلام) محفوظ است.   © Copyright 2023 – 2024