دربارۀ مؤسس

بنیان‌گذار خیریۀ نسیم مهر حسین (علیه السلام) محمدتقی فعّالی متولد 17 مرداد 1341 در تهران است. او فعالیت علمی خود را در سال 1356 با دروس حوزوی آغاز کرد. در سال 1369 تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه‌های داخل و خارج کشور پیش گرفت. عرفان و فلسفه راهی بود که برای خود برگزید. از سال 1373 به تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول شد که این مهم تا هم‌اکنون (سال 1401) ادامه دارد.

وی اولین کتاب خود را در سال 1376 با عنوان «ادراک حسی از دیدگاه ابن‌سینا» به رشتۀ تحریر درآورد. سپس تألیفاتش را با عناوینی از جمله «معرفت‌شناسی دینی»، «دین و عرفان»، «ایمان و چالش‌های معاصر» و «اسرار عرفانی حج» ادامه داد. پس از آن با نگارش «آفتاب و سایه‌ها» پنجره‌ای رو به دنیای عرفان‌های نوظهور گشود.

در سیرِ مسیر قلم به ایستگاه سبک زندگی رسید و با به خدمت گرفتن آنچه آموخته بود، در این مکان خیمه زد؛ تا بدانجا که توانست رشتۀ سبک زندگی را تصویب و دانشکده سبک زندگی را تأسیس کند. این پژوهشگر برگزیده کشور دارای بیش از 110 عنوان تألیف در زمینه عرفان، فلسفه و سبک زندگی است. «مبانی سبک زندگی اسلامی»، «زندگی معنوی» و «هم‌سفر با یک عابر» از تألیفات اخیر و برجسته وی به شمار می‌آید.

محمدتقی فعالی نهایتاً در سال 1383 خیریۀ نسیم مهر حسین (علیه السلام) را با هدف پی گرفتن تمام آنچه آموخته بود و به ثمر نشاندن بار دانش خود، تأسیس کرد. او کوشید صدای «خودباوری»، «آرامش» و «بخشش» خود را به گوش نیازمندان برساند.

تمامی حقوق اين سايت برای خيریه نسیم مهر حسین (علیه‌السلام) محفوظ است.   © Copyright 2023 – 2024