سرفصل فعالیت‌های خیریه چیست؟

– تهیه و توزیع بسته‌های غذایی
– تهیه بسته‌های غذایی مناسبتی
– خدمات پزشکی
– تحصیلی
– ازدواج و تشکیل خانواده
– لوازم منزل
– خدمات مسکن
– سیسمونی نوزادی
-کمک نقدی
– توزیع غذای گرم
– آزادی زندانی
– آموزشی
– زیارتی
– تفریحی

نحوه مصرف کمک‌های مردمی چگونه است؟ آیا امکان کمک بر اساس نیت خاص وجود دارد؟

دو دسته کمک در خیریه وجود دارد : کمک‌های خاص و کمک‌های عام. کمک‌های خاص مانند کفاره، قربانی، عقیقه، اطعام، نذر ایتام، جهیزیه و غیره که صددرصد آن مطابق نیت خیّر نیکوکار و با نظارت دقیق، صرف خانواده گروه هدف می‌گردد.
کمک‌های عام مانند صدقات، کمک ماهانه و غیره طبق اولویت و نظر مدیر خیریه و شورای مددکاری در راستای اهداف اساسنامه خیریه مثل خدمات مسکن، جهیزیه، اشتغال، درمان صرف می‌گردد.
در پایگاه اطلاع رسانی خیریه آمده که کمک‌های نقدی از طریق گرفتن شماره حساب و واریز به حساب آنها و کمک‌های غیر نقدی به صورت مراجعه به درب منزل نیازمندان صورت می‌گیرد.

بودجه خیریه چگونه تأمین می شود؟

خیریه نسیم مهر حسین (ع) دارای ردیف بودجه نیست و تمام مخارج آن از طریق کمک‌های مردمی و نیکوکاران محترم تأمین می‌شود.

مؤسسه با چه مجوزی فعالیت می‌کند؟

خیریه نسیم مهر حسین(ع) دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی است. شماره ثبت خیریه 1718 و شناسه ملی آن 14004996237 است. در مورد مؤسسات خیریه دولتی، اولین قدم تشخیص اعتبار یک سازمان خیریه، استعلام از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک کشور است.
این مؤسسات اگر معتبر و تحت نظارت سازمان بهزیستی باشند حتماً در سامانه بهزیستی و وزارت کشور به عنوان یک خیریه ثبت شده‌اند. بهزیستی بر فعالیت این مؤسسات خیریه نظارت دارد و از قانونی بودن فعالیت آن‌ها مطمئن می‌شود.
کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین الزاماً به بهزیستی نمی‌رسد و بهزیستی تنها وظیفه نظارت بر حسن انجام کار مؤسسات خیریه را برعهده دارد.

خیریه در چه مناطقی فعالیت می‌کند؟

مرکز فعالیت خیریه نسیم مهر حسین (ع) استان قم است و به صورت موردی در برخی از استان‌های دیگر فعالیت دارد.

آیا امکان کمک توسط کاربران خارج از کشور وجود دارد؟

بله. کاربران خارج از کشوری که کارت‌های عضو شبکه شتاب در اختیار داشته باشند، می‌توانند مستقیماً به حساب حقوقی خیریه واریز کنند. در غیر این صورت لازم است از دوستان خود در داخل کشور برای پرداخت وجه کمک بخواهند.

آیا امکان کمک غیرنقدی به خیریه وجود دارد؟

بله. در صورتی که حمایت غیر نقدی داشته باشید کافیست با واحد کارشناسان و مددکاران خیریه تماس گرفته تا حمایت غیر نقدی شما را دریافت نمایند.

آیا امکان بازدید از خانواده‌های تحت پوشش خیریه و فعالیت‌های آن وجود دارد؟

خیریه نسیم مهر حسین (ع) این امکان را فراهم آورده است تا نیکوکاران محترم با هماهنگی قبلی بتوانند به صورت مستقیم از فعالیت‌های خیریه بازدید داشته و یا بی‌واسطه در جریان مشکلات برخی از خانواده‌های تحت پوشش قرار گیرند.

در چه صورتی مددجو از پوشش خیریه خارج می‌شود؟

در صورتی که مددجو نیازی به حمایت خیریه نداشته باشد و شرایط مطلوبی بدست آورد، از پوشش خیریه خارج می‌شود.

مؤسسه خیریه افراد تحت پوشش خود را چگونه انتخاب و ارزیابی می نماید؟

این افراد به صورت مستقیم از سوی خیریه شناسایی و یا از طریق افراد معتمد معرفی می‌شوند. پس از انجام بررسی‌های لازم توسط مددکاران و کارشناسان و تأیید مدارک، در صورت احراز شرایط، تحت پوشش قرار می‌گیرند و نوع و میزان حمایت معین می‌شود.

گروه‌ هدف در خیریه چه کسانی هستند؟

گروه هدف شامل بی‌سرپرستان، یتیمان، بدسرپرست ها، از کار افتادگان، زنان سرپرست خانواده، افراد بی‌بضاعت و افراد بیمار می‌باشند.

آدرس ما

قم، صندوق پستی  184-37165
دورنگار  02532603095
حساب کاربری
ارتباط با ما
درباره ما

اینماد سایت خیریه نسیم مهر حسین علیه السلام

تمامی حقوق اين سايت برای خيریه نسیم مهر حسین (علیه‌السلام) محفوظ است.   © Copyright 2023 – 2024